Drvo za reket za stolni tenis

Prikazuje se svih 22 rezultata

Drvo za reket za stolni tenis

Osnovne razlike između drva za reketa za stolni tenis su u brzini, tvrdoći i osjećaju igre.

Detalje određuje sastav i vrsta drveta (furnira) – svako drvo raste drugačije, u drugom podneblju i u različitim uvjetima. Uz to ključan je broj slojeva i način izrade.

 Drva za stolni tenis – osnovne informacije

Kao što smo već rekli, drva za stolni tenis se sastoje iz nekoliko slojeva drveta koji su međusobno spojeni u jednu cjelinu. Podjelu drva za stolni tenis možemo napraviti u sljedeće kategorije: svestrana drva (Allround), drva za napadačku igru (Offensive) i drva za obrambenu igru (Defensive).

Propisano je da drva za stolni tenis moraju sadržavati najmanje 85% prirodnog drva.

Sama veličina drva nije strogo definirana, ali je jasno da bi se s neprimjereno malim drvetom nepotrebno smanjila površina za udaranje loptice, čime bi se gubili nepotrebni poeni, dok bi s jako velikom dimenzijom drveta cijeli reket bio nepotrebno težak.

Većina modernih drva za rekete za stolni tenis koje koriste klupski igrači je kombinacija tvrdih i mekih furnira koji omogućuju specifična svojstva u smislu tvrdoće, osjećaja, krutosti i elastičnosti kada se fino podešavaju.

Drvo za stolnoteniski reket – što morate znati?

  • Tvrda drva djeluju izravno i daju brzinu loptici
  • Meka drva su pogodna za kontrolu igre
  • karbonski materijal donosi izravniji dodir, brzinu i ravnu krivulju leta lopte
  • Kombinacije 5-strukog furnira obično su skladnije, uravnotežene i sporije, tj. za igrače koji traže veću kontrolu igre
  • 7-slojna drva za stolni tenis obično su izravnija i brža, a pogotovo u kombinaciji s karbonom
  • Lagana drva za stolni tenis, zbog svoje manje težine omogućuju brže reakcije i veće rotacije loptice
  • teška stolnoteniska drva daju veću snagu udarca

Tvrdoća drva i guma za reket za stolni tenis

S obzirom na cjelokupan reket, ali i na pojedinačne komponente stolnoteniskog reketa, dakle drvo i gume, svaki igrač bira svoj individualni raspon tvrdoće. Naravno, to se može dalje razvijati tijekom “karijere”. Primjenjuje se sljedeći princip:

Što je viša razina igre, to su drva i guma tvrđe. Profesionalci igraju gotovo isključivo s tvrdim gumama i drvima.

Oblici drva za rekete za stolni tenis

Tražite li reket za stolni tenis bit ćete preplavljeni velikom raznolikošću ponuda i opcija. Kako bi se napravio dobar izbor, potrebno je razmotriti različite aspekte: jesam li početnik, napredni igrač ili profesionalac?

Pri tome je bitan i oblik drške na reketima za stolni tenis. Oblici drški obično se dijele na konkavne, anatomske i ravne ručke.

Konkavni oblici drške najčešći daleko su najzastupljeniji na reketima za stolni tenis pa ih koristi većina igrača. Drške se odlikuju debljinom na kraju ručke i sužavanjem prema gumi.

Marke / proizvođači drva za rekete za stolni tenis

U našem web shopu smo napravili odabir najprodavanijih i najboljih modela drva za rekete za stolni tenis kineskog proizvođača LOKI i njemačkog proizvođača ANDRO Tischtennis.

Cilj nam je bio omogućiti svakom igraču da pronađe svoju idealnu kombinaciju guma i drva za reket.

Trebate li lakirati drvo reketa za stolni tenis?

Apsolutno da! Izuzetno je važno lakirati (zabrtviti – njem. versiegeln) drvo za reket za stolni tenis.  S gumama reketa za stolni tenis može se odigrati ca. 30-50 sati, nakon toga hvatljivost guma previše trpi i gubi na svojstvima. Najkasnije kada zbog istrošenosti materijala lošije igrate, trebali biste početi razmišljati o promjeni guma. Kod drva za stolni tenis koja nisu lakirana drvo (furnir) se može oštetiti prilikom izmjene. To se može spriječiti lakiranjem drva. Konkretno, nova ljepila za stolni tenis bez VOC-a vrlo su agresivna i prianjaju još jače od ljepila koja su se koristila u prošlosti.

22